BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Bachovy květové esence

Přírodní kosmetika

Užívání Bachových květových esencí

Jak mícháme esenceVýběr správné esence   

U Bachova systému se zabývejte pouze svými emocionálními stavy. Snažte se v tuto chvíli přehlížet problémy fyzické. Berte v úvahu jen současný stav, nikoli minulost. Odpovězte si na otázky: cítím se v tuto chvíli tak a tak, trápí mne to a to.  Je normální, že při výběru můžete mít pocit, že potřebujete polovinu všech esencí. Přemýšlejte nad tím, že některé potíže vyplývají z jiného problému, který je tím pravým nositelem dalších negativních emocí. Na ten se zaměřte. 

Pojmenujte svoji náladu a problém a porovnejte jej s tím, co může každá z osmatřiceti esencí zlepšit. Najednou lze volit až sedm druhů Bachových esencí, které podle Vašeho zhodnocení odpovídají Vašim potížím. Pokud si nevíte rady, napište či zavolejte. Ráda Vám poradím.

 Užívání a dávkování:

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) kapací lahvičku o obsahu asi 30 ml (dostanete k esencím zdarma)
2) čistá voda bez bublinek (kojenecká či studánková voda, ne chlorovaná)
3) zvolenou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)

Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé zvolené esence, u Krizové esence (Rescue Remedy) dáte 4 kapky. Potom dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami alkoholu.

 

Užívejte tak často, jak je třeba. Obvyklá dávka jsou čtyři kapky nakapané přímo na jazyk či do vody k pití užívané v pravidelných intervalech během dne. Nejméně však 4x denně - pamatujte si pravidlo 4x4. Vhodné je lahvičku protřepat. Pro plný účinek ponechte dávku chvíli v ústech, než polknete. Kapky můžete brát přímo do úst, jak je výše uvedeno, nebo přimíchat do nápoje. Ideální je, pokud užití kapek bude Vaší první věcí po probuzení a poslední věcí před usnutím. Vnější použití esencí či krému: na popáleniny, opařeniny, bodnutí žihadlem, výrony aj. Ze zásobní lahvičky naneste na postižené místo několik kapek Krizové esence či Krizového krému.

Bachovy esence nelze předávkovat, jsou čistě přírodním produktem z nejedovatých rostlin. Nemají žádné vedlejší účinky a neovlivňují působení léčiv. Ve světě jsou používány již osmdesát  let s vynikajícími výsledky.

Užívání globulí: Platí stejné pravdilo jako u kapiček, a to 4x4 globulky denně. Snažte se také o to, abyste je vzali po probuzení a před spaním. V období akutních potíží berte častěji až do odeznění potíží. Globulky jsou určeny k přímému užití (vycucat v ústech), případně je můžete rozpustit ve vodě a upíjet v pravidelných intervalech. Obsahují sacharózu (informace pro diabetiky a rodiče). 

Bachovy květové esence jsou dnes k dostání i v komfortnější podobě. Můžeme používat sprej (vždy dvě stříknutí do úst), nebo pastilky (bonbon) vhodné pro děti či na cestování, nebo žvýkačky, které chutnají dětem i dospělým. 

 

Jak podávat květové esence dětemDítě a bachovky

Nemějte obavy, Bachovy květové esence mohou užívat i děti, včetně kojenců. Těm nejmenším můžete vetřít esence do zápěstí, dále na tzv. třetí oko (bod nad středem linky mezi obočím) a za ouška, případně potřít při kojení bradavky. Batolata mohou esence vstřebat stejným způsobem plus kapky můžete podat v nápoji v lahvičce. Nebojte se také kápnout několik kapek do koupele ve vaničce.

Starší děti většinou přijímají esence velmi dobře. Jsou to "jen jejich kapičky" pro dobrou náladu a zdraví a leckdy si dokážou podávání i pohlídat. Kápnete jim 4 kapky 4x denně (minimálně) přímo do úst nebo do vody k pití. Pokud toto nelze z technických důvodů zajistit (vy jste v práci, dítě ve školce či škole), dejte jim kapičky hned ráno doma  po probuzení, potom osm až šestnáct kapek nakapejte do pití v lahvičce do školy. Další dávka následuje po příchodu domů. Večer potom před spaním opět nakapejte 4 kapky do úst či do vody k pití. Starší děti mohou přijímat i pastilky, žvýkačky či sprej s ohledem na věk a odpovídající možnosti dítěte. 

Vždy kontrolujte vodu v lahvičce! Nesmí být zakalená. Chraňte kapátko před kontaminací v ústech dítěte či odložením kapátka mimo lahvičku. Pečlivě  s kapátkem zacházejte. Pro míchané směsi je vždy užívána kojenecká voda a originální Bachovy květové esence Nelsons. 

 

  

Dívka a bachovy esenceDobré rady a tipy k užívání 

1) Objednejte dvě lahvičky. Jedna zůstane na nočním stolku, druhá na stole v práci či v zavazadle. Bude tak pro vás jednodušší zajistit pravidelné užívání. Navíc dvě lahvičky odpovídají době minimálního užívání.

2) Než začnete s užíváním, vezměte si sešit, napište do něj datum a pod sebe všechny negativní emoce a pocity, které chcete změnit. Za měsíc vezměte tento sešit a bod po bodu projděte, co se zlepšilo a co zůstalo stejné. Za další dva až čtyři týdny poté si opět své zápisy vyhodnoťte. Pokud nedochází alespoň k dílčímu zlepšení, je třeba vyměnit esenci či pozměnit složení směsi. 

3) Pokud pro vás není technicky možné zajistit pravidelné užívání esencí několikrát denně, pak se snažte vyhovět pravidelnému příjmu esencí jinak. Ráno po probuzení berte normálně z lahvičky čtyři kapky. Poté si připravte do PET lahve vodu (obsah není rozhodující, ale to, zda ji přes den vypijete celou) a do ní dle uvážení osm až šestnáct kapek z míchací lavhičky). Večer před usnutím si opět nakapejte z lahvičky do úst či vody 4 kapky. 

4) Lahvičku vždy před použitím řádně protřepejte! Říká se tomu "dynamizace", zjednodušeně řečeno probuzení energie.

5) Nikdy si od nikoho nenechte namluvit: "to nemůže fungovat", "to je blbost". Na začátku bylo vaše rozhodnutí, vaše snaha zlepšit svůj život, vaše investice a vaše cesta. Nenechte si to od nikoho kazit a vytrvejte. Pamatujte, že je třeba trpělivost a pravidelnost. Jemná a šetrná harmonizace organismu nemůže za hodinu změnit to, co v nás narůstalo a bujelo dlouhá léta. Proto také platí, že děti a zvířata reagují na esence citlivěji a obvykle rychleji. 

 

Otázky a odpovědi

Dotazy bachovy esence

***Jaká je trvanlivost esencí?
- Expirační lhůta na originálních lahvičkách se týká alkoholu použitého při jejich výrobě. Zkušenosti dokazují, že samotná esence si udrží svoji sílu bez omezení.

***Za jak dlouho pocítím účinek esencí?
- Otázkou je, jak vážný je Váš problém. Někdy esence zaberou velmi rychle. Každopádně zlepšení by mělo nastat do šesti až osmi týdnů.

***Jak vybrat esenci, pokud si myslím, že potřebuji téměř každou z nich?
- Je třeba se opravdu poctivě zamyslet nad tím, jak se cítíte a co Vás trápí. Sám před sebou, bez přítomnosti jiných lidí, můžete své pocity pojmenovat bez ostychu a jasně. Pokud i přesto vyberete více než sedm druhů esencí, vyškrtejte ty, které odpovídají odeznívajícím náladám nebo méně vážným potížím.

***I když věřím, že esence fungují, není mi jasný princip tohoto účinku.
- To, že rostliny mají svůj vlastní život a svoji energii, dokazuje jejich mimořádná léčivá síla i jejich způsob existence. Esence jsou extraktem této životní síly. Obsahují energii a vibrace těchto rostlin. Sám Bach srovnával esence s překrásnou hudbou, která lidi dělá šťastnějšími a lepšími a vlastně nevíme proč. Prostě je s lidmi a v lidech odpradávna. Je to dar. Velkým darem jsou také Bachovy esence.

***Setkal jsem se s nedůvěrou v tento druh léčby. Je to bezpečné?
- Esence jsou naprosto bezpečné. Užívají se už více než 80 let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Obsah lahviček je zcela jasný. Esence je vyrobena z rostliny, která je na lahvičce uvedena. Dále obsahuje jen alkohol brandy a vodu.

***Mohou esence užívat těhotné ženy a děti?
- Ano. Bez obav. Naopak jsou v tomto případě velmi vhodné. Esence jsou konzervovány alkoholem, takže nezapomeňte vždy ředit vodou.

***Jsou esence návykové?
- Ne. Esence harmonizují naši duši a tím naše tělo. Čím lépe na tom budeme, tím méně je potřebujeme.

Jak užíváme Schüsslerovy soli

 Když Schüsslerovy soli užíváme vnitřně:

    Cucají se volně v ústech nebo se nechají rozpustit ve sklenici čisté vody. V ústech se pak vstřebávají přímo přes membrány ústních sliznic do krevního řečiště a stávají se tak okamžitě dostupné pro tělo. Buňky tak můžou absorbovat to, co potřebují. Při chronickém nedostatku minerálů v těle a jejich následným doplňováním po delší dobu pocítí většina uživatelů zlepšení své energie a pocitu pohody.
     Dávkují se dle problému. Z dlouhodobého hlediska se užívají 1 až 3 tablety jednou až dvakrát denně. V případě zánětu, chřipky aj. můžeme užít jednu tabletu například každých dvacet minut až do odeznění potíží, nejlépe upíjet vodu s rozpuštěnou tabletou.

 

Způsoby používání buněčných minerálních solí vnitřně i zevně

VNITŘNÍ POUŽITÍ:

Podání ústy (suchá metoda)
Odsypte určené množství tablet do víčka lékovky a vhodte do úst. Tablety by se měly rozpustit v ústech a celkem příjemně chutnat. Většinou chutnají i dětem. Množství u zde prodávaného produktu je dvě tablety až třikrát denně, v akutních případech i častěji (chřipka, kašel apod.)

Pití (mokrá metoda)
Někteří lidé raději tablety rozpuštěné, a to jak jednotlivé druhy, tak směsi více druhů solí. Nejlépe je rozpustit tablety v lahvi a přes den upíjet. Nezáleží na tom, zda obsah lahve je půl litru nebo třeba dva litry. Záleží na tom, abyste lahev vždy protřepali a během dne ji celou také vypili. Pijete pak skutečně minerální vodu. Nenechávejte vodu do druhého dne! Pijte vždy čerstvou. Tato metoda umožní hladké vstřebání solí.

ZEVNÍ POUŽITÍ:

Gely, oleje, pletové vody a krémy s buněčnými solemi
Buněčné soli se vmíchávají i do různých krémů a přípravků na plet. Pokud jste akční uživatel, můžete si je vyrobit také doma. Potřebné tablety rozdrtíte na prášek a vmícháte do nearomatického gelu nebo krému. Gely mají výhodu, že jsou vyrobené na bázi vody, nelepí se a do kůže se lehce vstřebají. Výborný je gel aloe vera. Solí vmíchané do oleje se mohou užít k masážím. Krémy uvolnují soli do kůže postupně, mohou být ale lepkavé. Pletové vody musí být bez chemických přísad, pokud chceme soli použít. Gely, oleje, krémy a vody můžeme používat na akupresurní body, centra čaker, oblasti orgánů i bolavá místa. Buněčné soli nejsou žádným způsobem toxické.

Obklad s buněčnými solemi
Rozpustíme 10 tablet jedné nebo více solí v litru čisté vody. Energicky obsah protřepáváme asi dvě až tři minuty a poté do roztoku vložíme čistý bavlněný ručník. Poté jej vyjmeme, vyždímáme a přiložíme na oblast, kde potřebujeme pocítit úlevu. Voda může být studená i teplá – podle toho, kde obklad použijeme a jaká teplota zlepšuje Váš stav. Horké obklady mohou zmírnit menstruační bolesti, kolikové bolesti aj. Obklad můžeme užít i na konkrétní sval či místo orgánu.

Koupele s buněčnými solemi
Na vanu použijeme 20 tablet jedné soli či kombinace solí v celkovém počtu 20 kusů. Kůže minerály velmi dobře touto cestou přijímá. Celková detoxikační koupel dle Davida R. Carda: 20 tablet bioplazmy do horké vody. Na osteoporózu platí mix Calc phos, Calc fluor a Silicea. Bolest se zmírní díky kombinaci Ferr phos, Magn phos a Nath Sulph. Uvolnovací koupel obsahuje Mag phos, Kali phos a Nat Chlor.

Rozprašovače s buněčnými solemi
Asi 10 tablet rozpustíme v jednom litru čisté či destilované vody. Kůží se soli dobře vstřebají a je to alternativa pro lidi, kteří nesnášejí laktózu, kterou tablety obsahují. Takto si lze připravit směs na uvolnění od strachu a úzkosti, na kůži spálenou sluncem či vyhlazující vrásky.

 

Die Heisse 7 - HORKÁ SEDMA

     Velmi snadné použití: jednoduše sáček roztrhnete, vsypete obsah do horké vody a za stálého míchání připravíte Schüsslerovu klasiku – nejznámější a nejpoužívanější minerální sůl, kterou doplníte hořčík. 10 sáčků po 2,5 g (odpovídá rozmělnění zhruba 10 tablet)

 

 Horká sedma

 

bachovy esence

VOLEJTE 

724 821 700

Anketa

Vyzkoušeli jste již Bachovy esence?

K Vaší objednávce ZDARMA!

Bachovy květové esence

PODPORUJEME:

Bachovy esence

PODPORUJEME PROJEKT ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ

"POŠLI ŠPUNTA DO ŠKOLY"

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info