Užívání Bachových květových esencí

Jak mícháme esenceVýběr správné esence   

U Bachova systému se zabývejte pouze svými emocionálními stavy. Snažte se přehlížet problémy fyzické. Berte v úvahu jen současný stav, nikoli minulost. Odpovězte si na otázky: cítím se v tuto chvíli tak a tak, trápí mne to a to.  Je normální, že při výběru máte pocit, že potřebujete polovinu všech esencí. Pojmenujte svoji náladu a problém a porovnejte jej s tím, co může každá z osmatřiceti esencí zlepšit. Najednou lze volit až sedm druhů Bachových esencí, které podle Vašeho zhodnocení odpovídají Vašim potížím. Pokud si nevíte rady, napište či zavolejte. Ráda Vám poradím.

 Užívání a dávkování:

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) kapací lahvička o obsahu 30 ml (dostanete k esencím zdarma)
2) čistá voda (kojenecká či studánková voda, ne chlorovaná)
3) zvolená Bachova květová esence (až sedm druhů podle potřeby)

Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé zvolené esence, u Krizové esence (Rescue Remedy) dáte 4 kapky. Potom dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami alkoholu.

Užívejte tak často, jak je třeba. Obvyklá dávka jsou čtyři kapky nakapané přímo na jazyk či do vody k pití užívané v pravidelných intervalech během dne. Nejméně však 4x denně - pamatujte si pravidlo 4x4. Důležité je lahvičku protřepat. Kapky můžete brát přímo do úst, jak je výše uvedeno, nebo přimíchat do vody. Ideální je, pokud užití kapek bude  první věcí po probuzení a poslední věcí před usnutím. Vnější použití esencí či krému: na popáleniny, opařeniny, bodnutí žihadlem, výrony aj. 

Užívání globulí: Platí stejné pravdilo jako u kapiček, a to 4x4 globulky denně. Snažte se, abyste je vzali po probuzení a před spaním. V období akutních potíží berte častěji až do odeznění stavu. Globulky jsou určeny k přímému užití (vycucat v ústech), případně je můžete rozpustit ve vodě a upíjet. Obsahují sacharózu (informace pro diabetiky a rodiče). 

Bachovy květové esence jsou dnes k dostání i v komfortnější podobě. Můžeme používat sprej (vždy dvě stříknutí do úst), nebo pastilky (bonbon) vhodné pro děti či na cestování, nebo žvýkačky, které chutnají dětem i dospělým. Bachovy esence nelze předávkovat, jsou čistě přírodním produktem z nejedovatých rostlin. Nemají žádné vedlejší účinky a neovlivňují působení léčiv. Ve světě jsou používány již přes osmdesát let s vynikajícími výsledky.

 

Jak podávat květové esence dětemDítě a bachovky

Nemějte obavy, Bachovy květové esence mohou užívat i děti, včetně kojenců. Těm nejmenším můžete vetřít esence do zápěstí, dále na tzv. třetí oko (bod nad středem linky mezi obočím) a za ouška, případně potřít při kojení bradavky. Batolata mohou esence vstřebat stejným způsobem plus kapky můžete podat v nápoji v lahvičce. Nebojte se kápnout několik kapek do koupele ve vaničce.

Starší děti většinou přijímají esence velmi dobře. Jsou to "jen jejich kapičky" pro dobrou náladu a zdraví a leckdy si dokážou podávání i pohlídat. Kápnete jim 4 kapky 4x denně (minimálně) přímo do úst nebo do vody k pití. Pokud toto nelze z technických důvodů zajistit (vy jste v práci, dítě ve školce či škole), dejte jim kapičky hned ráno doma  po probuzení, potom osm až šestnáct kapek nakapejte do pití v lahvičce do školy. Další dávka následuje po příchodu domů. Večer potom před spaním opět nakapejte 4 kapky do úst či do vody k pití. Starší děti mohou přijímat i pastilky, žvýkačky či sprej s ohledem na věk a odpovídající možnosti dítěte. 

Vždy kontrolujte vodu v lahvičce! Nesmí být zakalená. Chraňte kapátko před kontaminací v ústech dítěte či odložením kapátka mimo lahvičku. Pečlivě  s kapátkem zacházejte. Pro míchané směsi je vždy užívána kojenecká voda a originální esence Nelsons. 

 

  

Dívka a bachovy esenceDobré rady a tipy k užívání 

1) Objednejte dvě lahvičky. Jedna zůstane na nočním stolku, druhá na stole v práci či v zavazadle. Bude pro vás jednodušší zajistit pravidelné užívání. Navíc dvě lahvičky odpovídají době minimálního užívání. Vydrží vám 6 až 8 týdnů.

2) Než začnete s užíváním, zapište si datum a pod sebe všechny negativní emoce a pocity, které chcete užíváním esencí změnit. Za měsíc vezměte tento sešit a bod po bodu projděte, co se zlepšilo a co zůstalo stejné. Za další dva až čtyři týdny poté opět své zápisy vyhodnoťte. Pokud nedochází alespoň k dílčímu zlepšení, je třeba vyměnit esenci či pozměnit složení směsi. 

3) Pokud není technicky možné zajistit pravidelné užívání esencí několikrát denně, pak se snažte vyhovět pravidelnému příjmu esencí jinak. Ráno po probuzení užijte z lahvičky čtyři kapky. Poté si připravte do PET lahve vodu (obsah není rozhodující, ale je třeba vypít přes den vše) a do ní dle uvážení vkapejte až 16 kapek z lahvičky). Večer před usnutím si opět nakapejte z lahvičky do úst 4 kapky. 

4) Lahvičku před použitím protřepejte! Říká se tomu "dynamizace", probuzení energie.

5) Nikdy si nenechte namluvit: "to nemůže fungovat". Na začátku bylo vaše rozhodnutí, snaha zlepšit život, vaše investice. Nenechte si to kazit a vytrvejte. Pamatujte, je třeba trpělivost a pravidelnost. Jemná harmonizace organismu musí dostat svůj čas. Často platí, že děti a zvířata reagují na esence citlivěji a obvykle rychleji. 

 

Otázky a odpovědi

Dotazy bachovy esence

Jaká je trvanlivost esencí?
- Expirační lhůta na originálních lahvičkách se týká alkoholu použitého při jejich výrobě. Zkušenosti dokazují, že samotná esence si udrží svoji sílu bez omezení. Namíchané směsi vydrží až osm týdnů, roztok je třeba pravidelně kontrolovat.

Za jak dlouho pocítím účinek esencí?
- Otázkou je, jak vážný je Váš problém. Někdy esence zaberou velmi rychle. Každopádně zlepšení by mělo nastat do šesti až osmi týdnů. Je to ale opravdu individuální.

Jak vybrat esenci, pokud si myslím, že potřebuji téměř každou z nich?
- Je třeba se opravdu poctivě zamyslet nad tím, jak se cítíte a co Vás trápí. Sám před sebou, bez přítomnosti jiných lidí, můžete své pocity pojmenovat bez ostychu a jasně. Pokud i přesto vyberete více než sedm druhů esencí, vyškrtejte ty, které odpovídají odeznívajícím náladám nebo méně vážným potížím.

I když věřím, že esence fungují, není mi jasný princip tohoto účinku.
- To, že rostliny mají svůj vlastní život a svoji energii, dokazuje jejich mimořádná léčivá síla i jejich způsob existence. Bachovy esence jsou extraktem této životní síly. Působí na jemnohmotné úrovni. Obsahují energii a vibrace těchto rostlin. Sám Bach srovnával esence s překrásnou hudbou, která lidi dělá šťastnějšími a lepšími a vlastně nevíme proč. Je to dar. 

Setkal jsem se s nedůvěrou v tento druh léčby. Je to bezpečné?
- Esence jsou naprosto bezpečné. Užívají se už více než 80 let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Obsah originálních lahviček je zcela jasný. Esence je vyrobena z rostliny, která je na lahvičce uvedena. Dále obsahuje jen alkohol brandy a vodu.

Mohou esence užívat těhotné ženy a děti?
- Ano. Bez obav. Naopak jsou v tomto případě velmi vhodné. Esence jsou konzervovány alkoholem, takže nezapomeňte vždy ředit vodou. Obsah alkoholu je zanedbatelný, počítáme-li na lahvičku vody 30 ml dvě kapky od každého druhu esence. Při sedmi druzích jde max. o 1 ml alkoholu, který spotřebováváte až 8 týdnů. 

Jsou esence návykové?
- Ne. Esence harmonizují naši duši a tím naše tělo. Čím lépe na tom budeme, tím méně je potřebujeme.

Je pravda, že se může na začátku terapie psychická pohoda zhoršit?
- Ano. To je. Jde o jev přechodný, který rychle odeznívá. Objevuje se u zvláště citlivých jedinců, kteří se svými psychickými potížemi dlouhodobě bojují. V homeopatii tomu říkáme reverzní příznaky a je to proces očišťování. Po jeho odeznění dojde většinou k rychlému celkovému zlepšení stavu. Je třeba vydržet.

 

Jak užíváme Schüsslerovy soli

Když Schüsslerovy soli užíváme vnitřně - Cucají se volně v ústech nebo se nechají rozpustit ve sklenici čisté vody. V ústech se pak vstřebávají přímo přes membrány ústních sliznic do krevního řečiště a stávají se tak okamžitě dostupné pro tělo. Buňky absorbují to, co potřebují. Při chronickém nedostatku minerálů v těle a jejich následným doplňováním po delší dobu pocítí většina uživatelů zlepšení energie a pocitu pohody.

Dávkují se dle problému. Z dlouhodobého hlediska (při chronických problémech) se užívají 1 až 2 tablety 1x až 3x denně. V případě zánětu, chřipky aj. můžeme užít jednu tabletu například každých dvacet minut až do odeznění potíží, nejlépe upíjet vodu s rozpuštěnou tabletou.

Předvolby soukromí

Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení