Užívání Bachových květových esencí

Jak mícháme esenceVýběr správné esence   

U Bachova systému se zabývejte pouze svými emocionálními stavy. Snažte se v tuto chvíli přehlížet problémy fyzické. Berte v úvahu jen současný stav, nikoli minulost. Odpovězte si na otázky: cítím se v tuto chvíli tak a tak, trápí mne to a to.  Je normální, že při výběru můžete mít pocit, že potřebujete polovinu všech esencí. Přemýšlejte nad tím, že některé potíže vyplývají z jiného problému, který je tím pravým nositelem dalších negativních emocí. Na ten se zaměřte. 

Pojmenujte svoji náladu a problém a porovnejte jej s tím, co může každá z osmatřiceti esencí zlepšit. Najednou lze volit až sedm druhů Bachových esencí, které podle Vašeho zhodnocení odpovídají Vašim potížím. Pokud si nevíte rady, napište či zavolejte. Ráda Vám poradím.

 Užívání a dávkování:

Bachovy esence připravíte pro sebe velmi jednoduše. Potřebujete:

1) kapací lahvičku o obsahu asi 30 ml (dostanete k esencím zdarma)
2) čistá voda bez bublinek (kojenecká či studánková voda, ne chlorovaná)
3) zvolenou Bachovu květovou esenci (až sedm druhů podle potřeby)

Do čisté lahvičky nakapejte 2 kapky od každé zvolené esence, u Krizové esence (Rescue Remedy) dáte 4 kapky. Potom dolijte lahvičku vodou. Protřepejte. Můžete zakonzervovat několika kapkami alkoholu.

 

Užívejte tak často, jak je třeba. Obvyklá dávka jsou čtyři kapky nakapané přímo na jazyk či do vody k pití užívané v pravidelných intervalech během dne. Nejméně však 4x denně - pamatujte si pravidlo 4x4. Důležité je lahvičku protřepat. Pro plný účinek ponechte dávku chvíli v ústech, než polknete. Kapky můžete brát přímo do úst, jak je výše uvedeno, nebo přimíchat do nápoje. Ideální je, pokud užití kapek bude Vaší první věcí po probuzení a poslední věcí před usnutím. Vnější použití esencí či krému: na popáleniny, opařeniny, bodnutí žihadlem, výrony aj. Ze zásobní lahvičky naneste na postižené místo několik kapek Krizové esence či Krizového krému.

Bachovy esence nelze předávkovat, jsou čistě přírodním produktem z nejedovatých rostlin. Nemají žádné vedlejší účinky a neovlivňují působení léčiv. Ve světě jsou používány již osmdesát  let s vynikajícími výsledky.

Užívání globulí: Platí stejné pravdilo jako u kapiček, a to 4x4 globulky denně. Snažte se také o to, abyste je vzali po probuzení a před spaním. V období akutních potíží berte častěji až do odeznění potíží. Globulky jsou určeny k přímému užití (vycucat v ústech), případně je můžete rozpustit ve vodě a upíjet v pravidelných intervalech. Obsahují sacharózu (informace pro diabetiky a rodiče). 

Bachovy květové esence jsou dnes k dostání i v komfortnější podobě. Můžeme používat sprej (vždy dvě stříknutí do úst), nebo pastilky (bonbon) vhodné pro děti či na cestování, nebo žvýkačky, které chutnají dětem i dospělým. 

 

Jak podávat květové esence dětemDítě a bachovky

Nemějte obavy, Bachovy květové esence mohou užívat i děti, včetně kojenců. Těm nejmenším můžete vetřít esence do zápěstí, dále na tzv. třetí oko (bod nad středem linky mezi obočím) a za ouška, případně potřít při kojení bradavky. Batolata mohou esence vstřebat stejným způsobem plus kapky můžete podat v nápoji v lahvičce. Nebojte se také kápnout několik kapek do koupele ve vaničce.

Starší děti většinou přijímají esence velmi dobře. Jsou to "jen jejich kapičky" pro dobrou náladu a zdraví a leckdy si dokážou podávání i pohlídat. Kápnete jim 4 kapky 4x denně (minimálně) přímo do úst nebo do vody k pití. Pokud toto nelze z technických důvodů zajistit (vy jste v práci, dítě ve školce či škole), dejte jim kapičky hned ráno doma  po probuzení, potom osm až šestnáct kapek nakapejte do pití v lahvičce do školy. Další dávka následuje po příchodu domů. Večer potom před spaním opět nakapejte 4 kapky do úst či do vody k pití. Starší děti mohou přijímat i pastilky, žvýkačky či sprej s ohledem na věk a odpovídající možnosti dítěte. 

Vždy kontrolujte vodu v lahvičce! Nesmí být zakalená. Chraňte kapátko před kontaminací v ústech dítěte či odložením kapátka mimo lahvičku. Pečlivě  s kapátkem zacházejte. Pro míchané směsi je vždy užívána kojenecká voda a originální Bachovy květové esence Nelsons. 

 

  

Dívka a bachovy esenceDobré rady a tipy k užívání 

1) Objednejte dvě lahvičky. Jedna zůstane na nočním stolku, druhá na stole v práci či v zavazadle. Bude tak pro vás jednodušší zajistit pravidelné užívání. Navíc dvě lahvičky odpovídají době minimálního užívání. Vydrží vám 6 až 8 týdnů.

2) Než začnete s užíváním, vezměte si sešit, napište do něj datum a pod sebe všechny negativní emoce a pocity, které chcete užíváním esencí změnit. Za měsíc vezměte tento sešit a bod po bodu projděte, co se zlepšilo a co zůstalo stejné. Za další dva až čtyři týdny poté si opět své zápisy vyhodnoťte. Pokud nedochází alespoň k dílčímu zlepšení, je třeba vyměnit esenci či pozměnit složení směsi. 

3) Pokud pro vás není technicky možné zajistit pravidelné užívání esencí několikrát denně, pak se snažte vyhovět pravidelnému příjmu esencí jinak. Ráno po probuzení berte normálně z lahvičky čtyři kapky. Poté si připravte do PET lahve vodu (obsah není rozhodující, ale to, zda ji přes den vypijete celou) a do ní dle uvážení osm až šestnáct kapek z míchací lahvičky). Večer před usnutím si opět nakapejte z lahvičky do úst či vody k pití 4 kapky. 

4) Lahvičku vždy před použitím řádně protřepejte! Říká se tomu "dynamizace", zjednodušeně řečeno probuzení energie.

5) Nikdy si od nikoho nenechte namluvit: "to nemůže fungovat", "to je blbost". Na začátku bylo vaše rozhodnutí, vaše snaha zlepšit svůj život, vaše investice a vaše cesta. Nenechte si to od nikoho kazit a vytrvejte. Pamatujte, že je třeba trpělivost a pravidelnost. Jemná a šetrná harmonizace organismu nemůže za hodinu změnit to, co v nás narůstalo a bujelo dlouhá léta. Proto také platí, že děti a zvířata reagují na esence citlivěji a obvykle rychleji. 

 

Otázky a odpovědi

Dotazy bachovy esence

***Jaká je trvanlivost esencí?
- Expirační lhůta na originálních lahvičkách se týká alkoholu použitého při jejich výrobě. Zkušenosti dokazují, že samotná esence si udrží svoji sílu bez omezení.

***Za jak dlouho pocítím účinek esencí?
- Otázkou je, jak vážný je Váš problém. Někdy esence zaberou velmi rychle. Každopádně zlepšení by mělo nastat do šesti až osmi týdnů. Je to individuální.

***Jak vybrat esenci, pokud si myslím, že potřebuji téměř každou z nich?
- Je třeba se opravdu poctivě zamyslet nad tím, jak se cítíte a co Vás trápí. Sám před sebou, bez přítomnosti jiných lidí, můžete své pocity pojmenovat bez ostychu a jasně. Pokud i přesto vyberete více než sedm druhů esencí, vyškrtejte ty, které odpovídají odeznívajícím náladám nebo méně vážným potížím.

***I když věřím, že esence fungují, není mi jasný princip tohoto účinku.
- To, že rostliny mají svůj vlastní život a svoji energii, dokazuje jejich mimořádná léčivá síla i jejich způsob existence. Esence jsou extraktem této životní síly. Působí na jemnohmotné úrovni. Obsahují energii a vibrace těchto rostlin. Sám Bach srovnával esence s překrásnou hudbou, která lidi dělá šťastnějšími a lepšími a vlastně nevíme proč. Prostě je s lidmi a v lidech odpradávna. Je to dar. Velkým darem jsou také Bachovy esence.

***Setkal jsem se s nedůvěrou v tento druh léčby. Je to bezpečné?
- Esence jsou naprosto bezpečné. Užívají se už více než 80 let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Obsah lahviček je zcela jasný. Esence je vyrobena z rostliny, která je na lahvičce uvedena. Dále obsahuje jen alkohol brandy a vodu.

***Mohou esence užívat těhotné ženy a děti?
- Ano. Bez obav. Naopak jsou v tomto případě velmi vhodné. Esence jsou konzervovány alkoholem, takže nezapomeňte vždy ředit vodou. Obsah alkoholu je zanedbatelný, počítáme-li na lahvičku vody 30 ml dvě kapky od každého druhu esence. Nejde ani o 1 ml alkoholu, který spotřebováváte v dalším velkém ředění po dobu až 8 týdnů. 

***Jsou esence návykové?
- Ne. Esence harmonizují naši duši a tím naše tělo. Čím lépe na tom budeme, tím méně je potřebujeme.

***Je pravda, že se může dočasně psychická pohoda zhoršit?
- Ano. To je. Jde o jev přechodný, který rychle odeznívá. Objevuje se u zvláště citlivých jedinců, kteří se svými psychickými potížemi dlouhodobě bojují. V homeopatii tomu říkáme reverní příznaky a je to proces očišťování. Po jeho odeznění dojde většinou k rychlému celkovému zlepšení stavu. Je třeba vydržet.

 

Jak užíváme Schüsslerovy soli

 Když Schüsslerovy soli užíváme vnitřně:

    Cucají se volně v ústech nebo se nechají rozpustit ve sklenici čisté vody. V ústech se pak vstřebávají přímo přes membrány ústních sliznic do krevního řečiště a stávají se tak okamžitě dostupné pro tělo. Buňky tak můžou absorbovat to, co potřebují. Při chronickém nedostatku minerálů v těle a jejich následným doplňováním po delší dobu pocítí většina uživatelů zlepšení své energie a pocitu pohody.
     Dávkují se dle problému. Z dlouhodobého hlediska se užívají 1 až 3 tablety jednou až dvakrát denně. V případě zánětu, chřipky aj. můžeme užít jednu tabletu například každých dvacet minut až do odeznění potíží, nejlépe upíjet vodu s rozpuštěnou tabletou.

VOLEJTE 

724 821 700

Anketa

Vyzkoušeli jste již Bachovy esence?

K Vaší objednávce ZDARMA!

Bachovy květové esence

PODPORUJEME:

Bachovy esence

PODPORUJEME PROJEKT ADOPCE AFRICKÝCH DĚTÍ

"POŠLI ŠPUNTA DO ŠKOLY"

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info