FAQ BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Časté dotazy k Bachovým květovým esencím

Časté dotazy k Bachovým květovým esencím

Jaká je trvanlivost esencí?
- Expirační lhůta na lahvičkách se týká alkoholu použitého při jejich výrobě. Zkušenosti dokazují, že samotná esence si udrží svoji sílu bez omezení. 

Jaká je trvanlivost namíchané směsi z esencí?
- Směs obsahuje vybrané Bachovy květové esence, kojeneckou vodu a několik kapek alkoholu. Její trvanlivost je šest až osm týdnů. Trvanlivost se může výrazně zkrátit špatným zacházením s kapátkem, kdy dojde k jeho kontaminaci např. dotykem se sliznicí či odložením mimo lahvičku. Případně nesprávným skladováním - sálavým sluncem a teplem, působením elektromagnetického pole aj. Každopádně směs vizuálně vždy kontrolujte před užitím.

Za jak dlouho pocítím účinek esencí?
- Otázkou je, jak vážný je Váš problém. Někdy esence zaberou velmi rychle. Každopádně zlepšení by mělo nastat do tří aaž šesti týdnů. Děti a zvířata reagují obvykle rychleji. Účinek je zcela individuální.

Jak vybrat esenci, pokud si myslím, že potřebuji téměř každou z nich?
- Je třeba se opravdu poctivě zamyslet nad tím, jak se cítíte a co Vás trápí. Sám před sebou, bez přítomnosti jiných lidí, můžete své pocity pojmenovat bez ostychu a jasně. Pokud i přesto vyberete více než sedm druhů esencí, vyškrtejte ty, které odpovídají odeznívajícím náladám nebo méně vážným potížím.

I když věřím, že esence fungují, není mi jasný princip tohoto účinku.
- To, že rostliny mají svůj vlastní život a svoji energii, dokazuje jejich mimořádná léčivá síla i jejich způsob existence. Esence jsou extraktem této životní síly. Obsahují energii a vibrace těchto rostlin. Sám Bach srovnával esence s překrásnou hudbou, která lidi dělá šťastnějšími a lepšími a vlastně nevíme proč. Prostě je s lidmi a v lidech odpradávna. Je to dar. Velkým darem jsou také Bachovy esence. Tak je třeba to přijímat.

Setkal jsem se s nedůvěrou v tento druh léčby. Je to bezpečné?
- Esence jsou naprosto bezpečné. Užívají se už více než 80 let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Obsah lahviček je zcela jasný. Esence je vyrobena z rostliny, která je na lahvičce uvedena. Dále obsahuje jen alkohol a vodu.

Mohou esence užívat těhotné ženy a děti?
- Ano. Bez obav. Naopak jsou v tomto případě velmi vhodné. Esence jsou konzervovány alkoholem, takže nezapomeňte vždy ředit vodou.

Jsou esence návykové?
- Ne. Esence harmonizují naši duši a tím naše tělo. Čím lépe na tom budeme, tím méně je potřebujeme. Rozhodně nepůsobí závislost.

 

 

 

 

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info