BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Bachovy květové esence

Přírodní kosmetika

Zpět

Kniha Dvanáct základních minerálů pro Vaše zdraví

Přidal: Přidáno: 07.01.2014 22:18:42 Počet shlédnutí: 1971

07 Leden 2014

Autor: David R. Card, autorizovaný homeopat a odborník na zdravou výživu.

Kniha Dvanáct základních minerálů pro Vaše zdraví

Není to vlastně ani tak opravdová knížka, jako spíš průvodce či návod v papírové vazbě z recyklovaného papíru. Snadno ji ohnete a přizpůsobíte, vezmete do kabelky s sebou na cesty apod. Nejsou v ní ani obrázky, zato hodně informací. Navíc narozdíl od jiných knížek na našem trhu, které jsem k tomto tématu četla, není dotována nějakým výrobcem minerálních doplňků stravy, je nezávislá. Netrpí žádnými složitými úvahami, je čtivá, jednoduchá a praktická.

Našla jsem v ní hodně typů pro svoji poradenskou praxi. Úvodem se dozvíte něco o tvůrci terapie Dr. Schüsslerovi, uvidíte seznam základních solí (řazený dle abecedy bez číslování, jak jsem zvyklá, pouze základní řada). Každá sůl je přehledně a podrobně popsána: Jak působí, kde se vyskytuje v tkáních, funkce, běžné použití, vliv okolností pro určení nedostatkové soli. Následuje popis šesti způsobů užívání minerálních solí vnitřně i zevně. Dále se dozvíte, při jakých náhlých stavech se soli užívají jako první pomoc, předoperační a pooperační užití. Zajímavá je kapitola o roztocích buněčných solí (léčebné kombinace), zahrnující jen příkladem akné u mladých, artritidu, astma, bolest, deprese, cukrovku, hubnutí, jaterní potíže, krevní tlak, ledviny, klimakterium, návaly horka, noční pomočování, zamoření parazity, syndrom karpálního tunelu a mnoho dalších potíží. Samostatná kapitola patří zevnímu užití solí - možnost užívat buněčné minerální soli obkladem či koupelí, opravdu bohaté použití, mimo jiné u neklidných nohou, infekcí zánětů, obrně lícního nervu, slabosti aj. Sedmá kapitola líčí jednu z metod určování nedostatku minerálů v těle, a sice ze vzhledu obličeje. Na závěr knihy jsou krátká svědectví o příznivém účinku solí (ta jsou sice příjemně motivační, ale vpravdě k ničemu jinému neslouží) a pár vět k autorovi knihy. 

Této knížky si cením, považuji ji za přínosnou a jednoduchou pro pochopení a praktické použití. Knížku mám skladem, můžete si ji objednat. Není drahá a najdete v ní většinu informací, které k Schüsslerovým solím potřebujete vědět.

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info